Zegarki

chanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich. W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych roz

Zegarki

Bęben o zmiennej średnicy na który

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759 przez angielskiego stolarza Johna Harrisona.

W nawigacji stosowane były chronometry mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich.

W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych rozwiązań. Bęben o zmiennej średnicy, na który nawinięta jest sprężyna, kompensuje spadek siły naciągu towarzyszący odwijaniu sprężyny. Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i zamocowania balansu mniej wrażliwych na drgania z mechanizmem balansowym specjalnej konstrukcji (bimetaliczny włos balansu kompensujący zmiany temperatury).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


Uniwersalny prezent ? zegarek

Jaki prezent wybrać dla partnera? Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie ma on upodobania. Jeżeli ma jakieś hobby, ulubione zajęcia, warto wybrać dla niego coś, co będzie z nimi zgodne. Zawsze też możemy zdecydować się na uniwersalny prezent. Takim może być na przykład zegarek. Kiedy odwiedzimy sklep z zegarkami przekonamy się, że do wyboru mamy bardzo rozległy asortyment. Nowoczesne zegarki są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także wyjątkowo funkcjonalne. Zegarek może stanowić więc doskonały prezent, zwłaszcza wówczas, gdy chcemy obdarować kogoś dla nas ważnego. Warto więc wziąć pod uwagę zakup takiego upominku.


Także Leibniz sprzeciwiał się teorii Newtona

Według Newtona istnieje tylko jeden, uniwersalny i wszechobejmujący czas ? płynie on w jednostajnym tempie i nic nie wywiera na niego wpływu. Jest więc absolutny i obiektywnie jednakowy w całym wszechświecie. George Berkeley oponował, iż bez umysłu, który by postrzegał ruch, sama idea czasu staje się zwykłą iluzją. Także Leibniz sprzeciwiał się teorii Newtona utrzymując, że czas jest porządkiem następstwa zdarzeń zachodzących w świecie - bez świata (zdarzeń) nie może być mowy o żadnym czasie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas