Porady na temat wkładek ortopedycznych

c zmienionych chorobowo oraz kosmetycznego uzupełnienia ubytków tkanek (kalectwa). Rozróżniamy: obuwie profilaktyczne (stosowane w celu zapobiegania zniekształceniom u dzieci) obuwie redresyjne, korygujące (stosowan

Porady na temat wkładek ortopedycznych

odciążenia i ochrony miejsc

Obuwie ortopedyczne - jest specjalistycznym obuwiem noszonym przez ludzi w celu korekcji lub zapobiegania wadom stóp, odciążenia i ochrony miejsc zmienionych chorobowo oraz kosmetycznego uzupełnienia ubytków tkanek (kalectwa).

Rozróżniamy:

obuwie profilaktyczne (stosowane w celu zapobiegania zniekształceniom u dzieci)
obuwie redresyjne, korygujące (stosowane m.in. w leczeniu stopy końsko-szpotawej, stopy wydrążonej)
obuwie wyrównujące skrócenie (u dzieci umożliwia prawidłowy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych)

Oprócz tego do obuwia ortopedycznego zalicza się wszelkiego rodzaju wkładki ortopedyczne (np. korygujące płaskostopie), ochraniacze, kliny (stosowane m.in. w halluksach).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obuwie_ortopedyczne


Podologia

Podologia, podiatria ? dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne). Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą. Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia


Specjalistyczna rehabilitacja dla naszych dzieci

Jeżeli jesteśmy rodzicami i mamy dziecko, które wymaga rehabilitacji, to wiedzmy, że wiek, w jakim jest nasza pociecha na całe szczęście z pewnością przynosi wielkie szanse na poprawienie stanu zdrowia. Kiedy się starzejemy nasze ciało nie jest już tak elastyczne, toteż czym prędzej zapiszmy swoją latorośl na rehabilitację, która pozwoli jej wrócić do formy. Przede wszystkim zaś udajmy się do lekarza, który orzeknie, jakiej dokładnie terapii nasze dziecko potrzebuje. Ważne jest też to, kto będzie prowadził zajęci rehabilitacyjne. Dowiedzmy się, czy ludzie zatrudnieni w danym miejscu mają dobre podejście do pacjentów i czy są doświadczeni w swoim fachu, a na pewno nie będziemy musieli zmagać się z rozczarowaniem za jakiś czas.