Orientalne i naturalne sposoby na zdrową skórę

e miałyby właściwości relaksujące? Wszystkie tego typu walory posiadają kosmetyki naturalne, które pochodzą z orientalnych obszarów. Przykładem mogą być kosmetyki z Maroko, takie jak różnego rodzaju olejki czy kremy arganowe,

Orientalne i naturalne sposoby na zdrową skórę naturalne kosmetyki orientalne

Piękno zewnętrzne i wewnętrzne dzięki kosmetykom orientalnym

Poszukujesz kosmetyków, które służyłyby ci nie tylko do oczyszczania czy pielęgnacji, ale również takich, które miałyby właściwości relaksujące? Wszystkie tego typu walory posiadają kosmetyki naturalne, które pochodzą z orientalnych obszarów.

Przykładem mogą być kosmetyki z Maroko, takie jak różnego rodzaju olejki czy kremy arganowe, z drzewa oliwnego i podobne, które można wykorzystać zarówno do regeneracji ciała, jak i do codziennych rytuałów piękna, które poprawiają samopoczucie, odprężają i gwarantują odnowę ducha. W krajach orientalnych przywiązuje się dużą uwagę do piękna nie tylko fizycznego, ale także tego duchowego, dlatego właśnie kosmetyki z tych rejonów mają rozległe i wielokierunkowe działanie. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.


Encyklopedyczna definicja kremu w Wikipedii

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)


Wikipedia i działanie wody różanej

Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.

Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).

Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.

Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana