O biznesie - luksusowo

na co dzień nie mieszkają w tym ośrodku miejskim. Czasem nawet podróżowanie z mapą może być dość trudne. Dlatego też dobrym wyborem wydaje się wybór transportu taxi, jeśli musimy szybko gdzieś dotrzeć. Taksówkarz nie tylko za

O biznesie - luksusowo

Zalety wyboru transportu taksówką

W dużych miastach takich, jak Łódź czy Warszawa komunikacja miejska może stanowić naprawdę bardzo duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mieszkają w tym ośrodku miejskim. Czasem nawet podróżowanie z mapą może być dość trudne. Dlatego też dobrym wyborem wydaje się wybór transportu taxi, jeśli musimy szybko gdzieś dotrzeć.

Taksówkarz nie tylko zaoferuje nam pomoc w dotarciu do celu, ale także zawiezie nas w określone miejsce o wiele szybciej niż musielibyśmy poruszać się innymi środkami transportu. Jest to niewątpliwie olbrzymia zaleta tego rozwiązania, chociaż trzeba przyznać, że podróżowanie taksówkami nie należy do najtańszych wśród dostępnych form transportu.


Oferty transferów lotniskowych

Transfery lotniskowe cieszą się obecnie ogromną popularnością z racji tego, że bardzo wiele osób korzysta z transportu lotniczego i musi w jakiś sposób dostać się na lotnisko. Oferty dostępnych transferów lotniskowych można znaleźć w Internecie, a także na różnych tablicach ogłoszeń i billboardach lub po prostu na przystankach autobusowych.

Obecnie wśród rodzajów transferów lotniskowych można wyróżnić transfery wykonywane przez autobusy państwowe i prywatne oraz transfery wykonywane różnego rozmiaru samochodami. Dzięki tak bogatej ofercie udostępnianej przez firmy przewozowe każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni transfer o dogodnej porze dnia lub nocy. Istnieje także możliwość zamówienia kursu samochodowego na wybraną przez siebie godzinę.


W 2004 nadano mu imię przywódcy

W 2004 nadano mu imię przywódcy Solidarności i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy.

W 2006 zarząd lotniska w Gdańsku podpisał z władzami wojskowymi umowę o powierzeniu mu planowanych funkcji cywilnych na wojskowym lotnisku Gdynia-Oksywie we wsi Kosakowo.

19 października 2006 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę miliona pasażerów w ciągu jednego roku.

18 listopada 2010 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę 2 mln pasażerów w ciągu jednego roku.

31 marca 2012 został uroczyście oddany do użytku terminal drugi T2 (koszt budowy ? prawie 248 mln zł, w tym dofinansowanie z UE ? ponad 87 mln zł), a pierwsi pasażerowie zostali na nim odprawieni 6 kwietnia 2012. W pierwszym etapie budowy terminalu T2 powstał budynek o powierzchni około 39,5 tys. m?. Terminal T1 od tamtej pory służył jako grupa 8 bramek dla ruchu Non-Schengen, a także jako tymczasowa hala przylotów do czasu budowy nowej w Terminalu T2.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy