Endokrynolog na problemy z menopauzą

ywek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności

Endokrynolog na problemy z menopauzą

Nieprawidłowa praca gruczołów

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.


Co musisz wiedzieć przed wizytą u endokrynologa?

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.


Koszty prywatnego leczenia ortopedycznego dzieci

Prywatny ortopeda dziecięcy może przyjmować zarówno w przychodniach dziecięcych, jak i prowadzić własny gabinet ortopedyczny. Zajmuje się on leczeniem dziecięcych urazów powstałych w czasie zabawy lub podczas wypadków drogowych. Może także uczestniczyć w procesie leczenia różnych chorób dziecięcych. Dlatego leczenie ortopedyczne dzieci bywa bardzo długie i kosztowne. W skład płatnych usług ortopedycznych wykonywanych w przypadku dzieci mogą wchodzić robione zdjęcia rtg i badania usg, a także podjęta rehabilitacja. Dlatego rodzice starają się wybierać dla swoich dzieci takich ortopedów, którzy przyjmują zarówno prywatnie, jak i na fundusz. Wówczas mogą nieco obniżać koszty związane z leczeniem ortopedycznym swoich dzieci.