Co i jak z tą protezą?

rdzo szybkie zaklejenie ubytków w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej. Takie plomby bardzo szybko zasychają i nie m

Co i jak z tą protezą? protezy jastrzębie

Plombowanie materiałem światłoutwardzalnym

Obecnie do plombowania w gabinetach dentystycznych stosuje się materiał się materiał światłoutwardzalny- specjalnie światło UV pozwala na bardzo szybkie zaklejenie ubytków w zębach. Jest to przydatne po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym w ten sposób też minimalizuje się ryzyko zanieczyszczenia miazgi zębowej.

Takie plomby bardzo szybko zasychają i nie ma możliwości aby dostałeś po nią jakieś drobinki jedzenia czy płynu. Taki materiał ma też taką zaletę, że zaraz po wyjściu gabinetu dentystycznego po takim zabiegu możemy jeść i pić.


Ortodoncja- cytat z Wikipedii

Ortodoncja ? dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych. W Polsce leczenie ortodontyczne jest częściowo refundowane do 12 roku (nie są refundowane aparaty stałe), po 13 roku życia wszystkie usługi ortodontyczne są odpłatne1. Ortodonta to lekarz specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich wad zębowych i zgryzowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja


Bóle zębów i kilka faktów z Wikipedii

Bóle zębów ? subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalne odczucie sprawiające dyskomfort w okolicach szczęki i twarzy (ból odbierany przez nerw trójdzielny), występujące w różnym natężeniu i w odpowiedzi na szereg czynników bólogennych. Bóle zębów wywoływane są przez różne bodźce bólowe ? mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczny ? które uaktywniają receptory bólowe (nocyceptory) na zakończeniach nerwowych, a te wysyłają impulsy bólowe do mózgu odbierane przez organizm jako niemiłe odczucie w miejscu będącym ośrodkiem bólu. Najczęściej pojawia się on wskutek zapalenia miazgi zęba, której unerwienie jest bardzo bogate, a pobudzanie zakończeń czuciowych miazgi to główne źródło bólu zębów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóle_zębów